Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskusní fórum old

V současnosti hledáme nové diskusní fórum, které bude podmíněno registrací. Do té doby lze použít obecní email

Piště na ZLONIN@VOLNY.CZ - rádi na Vaše dotazy odpovíme

 

Komentáře

Přehled komentářů

Re: Poplatky školka

(Romana Klikarová, 5. 8. 2016 12:14)

Vážený pane Mařenko,
myslím, že všichni, jenž mají malé děti, školku víc, než ocení. Nedomnívám se, že by zde měkdo remcal. Pouze zde p. Bartoše zarazila výše školkovného. Ono by stačilo, kdyby občanům byl včas sdělen důvod, proč byla takto částka stanovena a kam finance a jak se přerozdělí. Není to nic proti ničemu, že se část bude vtacet zpět do obce, ba naopak. Lidé jsou bez informací a vznikl tím opět šum... Jinak minulé zastupitelstvo bych nekritizovala...městská voda, kanalizace, pravidelné spoje vlak i bus, dětské hřistě...a počátek projektu školky. Každý tam dělal, co uměl, stejně jako nyní.

Re: Poplatky školka

(Doležal, 6. 8. 2016 10:30)

Příspěvek o aktivitách předchozího zastupitelstva ohledně územního plánování nepovažuji za relevantní a proto byl odstraněn

Mateřská školka Zlonín - stanovení výše školného

(Michal Bartoš, 3. 8. 2016 7:16)

Dobrý den,
především chci podotknout, že jsem velmi rád, že se školka v naší vesnici postavila a za to patří celému zastupitelstvu obrovské díky.
Co mě však zaráží je „školkovné“ ve výši 1.500,-- Kč. Mohu se zeptat, jak jste k této částce dospěli? Je to „x“ násobek obvyklé částky ve státních školkách.

Děkuji za odpověď
Michal B.

Re: Mateřská školka Zlonín - stanovení výše školného

(Ondřej Vrabec, 3. 8. 2016 19:14)

Rád se nechám poučit, kolik je prosím běžné "školkovné" jinde? To se jinde platí třeba 300,-?? Pak se nedivím tomu, že učitelé odcházejí jinam a vznikají soukromé školky.
Daleko více by mě zajímalo, jak moje dítě bude ze školky chodit ne/nadšené, a pokud bude každé ráno vstávat radostí, že jde do školky, tak se mi zdá 1500,- zadarmo.

Re: Re: Mateřská školka Zlonín - stanovení výše školného

(Romana Klikarová, 3. 8. 2016 20:30)

Ahoj Ondro, běžné školkovné bylo v loňském roce 300-600,-Kč. Matěj chodil do MŠ Čakovičky, která byla v tomto rozpětí a chodil tam moc rád. Výše školkovného nemá vliv na mezilidské vztahy na pracovišti. Ne vždy školkovné odpovídá nabídce a kvalitě služeb, ať už v dobrém, za nízké školkovné, či v opačnem případě. I zde je to o lidech, kteří v MŠ pracují. Nechme se překvapit, co nám nabídne zdejší MŠ za tuto výši školkovného :)

Re: Mateřská školka Zlonín - stanovení výše školného

(Doležal, 4. 8. 2016 10:33)

Dobrý den,

jak možná nevíte, školka byla postavena (bohužel) výhradně z finančních prostředků obce. Pokoušeli jsme se získat prostředky z různých dotačních titulů, ale zatím bez úspěchu. Finanční prostředky, které se získají ze "školkovného" rozhodně nepokryjí provoz školky a obec bude provoz školky dotovat.
Školkovné ve výši 1.500,- bylo stanoveno jako kompromis mezi platbou v okolních obcích a návratností investice (přestože víme, že návratnost u této investice nebyl důvod pro její realizaci).
Samozřejmě, pokud se Vám částka 75,-Kč denně za umístění dítěte do kolektivu ve vzdělávacím zařízení s odborným pedagogickým vedení zdá nepřiměřená, doporučil bych Vám poohlédnout se po jiném poskytovateli.
Protože si myslím, že diskusní fórum není to pravé místo na sdělení všech podrobností, jsme Vám k dispozici v úřední hodiny na obecním úřadě

Re: Re: Mateřská školka Zlonín - stanovení výše školného

(Michal Bartoš, 4. 8. 2016 11:00)

Dobrý den pane Doležele,
myslím, že není na místě ihned argumentovat poohlednutím se po jiném poskytovateli. To, že mě částka 1.500,-- Kč zaráží (dle zákona se má školkovné stanovit z neinvestičních nákladů; navíc školkovné ve Zloníně je vůbec nejdražší z obecních školek), rozhodně neznamená, že nejsem rád, že se školka v naší obci postavila a částku akceptuji. Naopak – velmi se těším, až moje dcera začne od září do školy chodit a plně věřím, že bude naprosto spokojená, tak jako ostatní děti i rodiče.
Závěrem přijímám Vaši nabídku ohledně sdělení podrobností a těším se na naše osobní setkání (pokud by Vám vyhovoval jiný čas než úřední hodiny, budu velmi rád).
Hezký den
Michal Bartoš

inzerát :-)

(Lenka, 2. 8. 2016 16:12)

Nenajde se tady nějaká mamina, která by se chtěla družit? Jsem doma s 15 měsíční dcerou a všechny známé mám bohužel mimo Zlonín.
Bylo by fajn, kdyby se dcera mohla zabavit s nějakou kámoškou/kámošem a já taktéž. :-)
Kdyžtak pište na l.mikova@seznam.cz

Sekání trávy

(Ondřej Vrabec, 8. 6. 2016 15:52)

Obec:
Rád bych se zeptal, jak to vypadá se zaměstnancem, který by měl mít na starosti sekání trávy a úklid v obci? Začínám mít pocit, že se to v některých místech vymyká normálu a nevím, jestli jsem ještě v obci nebo na louce...
Vážení obyvatelé a nestálo by za to, té obci trochu pomoci a alespoň ty předzahrádky (není důležité koho jsou, pěkné to chceme mít přeci všichni) si posekat a nečekat, až to za nás někdo udělá? Obec pak může peníze využít na další akce, které jsou v obci také potřeba (obchůdek, chodníky,...).

Příjezdové komunikace:
Je znám harmonogram sekání krajnic na příjezdových cestách do Zlonína? Neustálá jízda v koridoru vysoké trávy mi nesedí k jednomu z nejbohatších krajů v ČR a stydím se za ni...

Děkuji.

Re: Sekání trávy

(Miroslav Kratochvíl, 9. 6. 2016 17:31)

Dobrý den pane Vrabec,
dovoluji si zareagovat na Váš komentář jako zastupitel obce.
Musím s Vámi ve většině souhlasit a je to jedna z věcí, která nás tíží a kterou intenzivně řešíme. Vzhledem k tomu,že k 31.5 ukončil činnost pracovník,který se staral o zeleň v obci byl 12. dubna dán inzerát na webové stránky obce, ve kterém obec shání pracovníka na údržbu zeleně. Bohužel bez reakce. Na základě této situace jsme oslovili konkrétní osoby a firmy s cílem zpracovat finanční nabídku na údržbu zeleně. Na veřejném zasedání dne 14. června je navržen bod 3 - Údržba zeleně (viz. úřední deska). Na tomto zasedání bude rozhodnuto na základě nabídek o definitivním způsobu řešení tohoto problému a uzavřena smlouva, tak aby se neprodleně začalo s údržbou zeleně. Zároveň s Vámi naprosto souhlasím, že by se naši spoluobčané měli více zapojit do údržby zeleně před svými pozemky. Ušetří to finanční prostředky z rozpočtu obce, které můžeme využít na jiné aktivity.

S pozdravem

Re: Re: Sekání trávy

(Zoltán, 13. 7. 2016 22:46)

Dobrý den,

jak dopadlo sezení? U čističky směrem na Čakovičky a po pravé straně u vzorového domku je "zeleň" ve výši skoro metru. Chtělo by to posekat z více důvodu. Bohužel, moje sekačka na to nestačí, tak stím nemůžu pomoct.

Re: Re: Re: Sekání trávy

(Miroslav Kratochvil , 14. 7. 2016 7:02)

Dobrý den, vzhledem k omezenému rozpočtu obce jsme se rozhodli na zaklade priorit pro údržbu cca 3200 m2 (nádraží, centrum obce, dětské hřiště ). Snažíme se apelovat na naše spoluobčany, aby nám s údržbou zeleně a poradku v obci pomohli, což se někde daří a chtěl bych tímto za jejich pomoc poděkovat.Bohužel na některých mistech ještě naši spolubcane nepochopili, že se jedna o "naší "obec a je třeba se o ni starat. Vážím si Vaší snahy o pomoc a proto jestli souhlasíte můžeme se sejít v sobotu cca v 9.00 a společnými silami tento kousek "naší "obce zvelebit. Techniku vezmu sebou. S pozdravem Miroslav Kratochvil

Re: Re: Re: Re: Sekání trávy

(Zoltán, 20. 7. 2016 17:23)

Dobrý den,

odpověď čtu až teď a všiml jsem si, že jste nejspíše Vy začali se sekáním. Bohužel, o víkendu jsem nebyl doma, ale příští doma budu. Pro snadnější a rychlejší komunikaci mě najdete také pod emailem 1filantrop1@gmail.com.

S pozdravem,
Jakab

Re: Re: Re: Re: Re: Sekání trávy

(Miroslav Kratochvil , 21. 7. 2016 6:43)

Děkuji za Vaší odpověd, ozvu se Vám na email.
s pozdravem

svatební účes

(Jitka Cisárová, 14. 7. 2016 7:06)

Dobrý den,

mohla bych poprosit touhle cestou. Neznáte někdo ve Zloníně nebo okolí šikovnou kadeřnici pro vytvoření svatebního účesu. Na telefonu jsem dostupná až večer, prosím info do mailu bcjitkacisarova@seznam.cz.

Děkuji mockrát

Re: svatební účes

(ivana, 14. 7. 2016 8:52)

Kadeřnice je v MRATÍNĚ

Re: svatební účes

(Romana Klikarová, 15. 7. 2016 6:54)

Dobrý den,
na základě Vaší poptávky posílám info. Velmi dobré zkušenosti se svatebním účesem mám s pí Zuskinovou z Měšic, kadeřnice sídlí v objektu České pošty, tel: 777 852 568 - rychlé objednání.

Stejně výborné služby nabízí také pí Červenková, jen v hezčím objektu EL Studio Nová Ves
a trošku dražší, tel.: 776 201 255 - dlouhá čekací doba.

Pěkný den

Romana Klikarová

Re: Re: svatební účes

(Jitka Cisárová, 15. 7. 2016 11:18)

Děkuji mockrát. Hned půjdu zkusit kdo má ještě volno :-)

ztratil se kocour

(Vít Novák, 27. 6. 2016 17:50)

Dobrý den,
rád bych se i touto formou obrátil na případné nálezce. Hledáme 2 letého křížence britské kočky v barvě lila slyšícího na jméno Albert. Ztratil se okolo 23. června. Nejčastěji se pohyboval po okolí obecního úřadu.
Za informace, které by mohly vézt k nalezení, předem velice děkuji.

Vít Novák, 724 333 360
Zlonín 52

foto:
http://imgur.com/Q2icZul

Stavabni činnost

(Sedláčková, 21. 6. 2016 15:18)

Od pátku přes celý víkend probíhaly na území bývalého hřiště od rána do večera zemní práce pomocí těžké hlučné techniky, které včera skončily ve 20.45 hod.
Na tento rámus navázaly dnes od 5 hod (doba nočního klidu) stavební práce na 5+3 řadových domků v centru obce.
Protože OÚ může regulovat stavební činnost developerů vyhláškou, zajímalo by mě, jestli už u nás taková vyhláška existuje a jak je její plnění vymáháno, event. její neplnění sankcionováno. Pokud tato vyhláška neexistuje, je zapotřebí ji vydat, tak aby denně byl například po 12 hodinách práce a o víkendech a svátcích v obci klid. Děkuji


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »