Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskusní fórum old

V současnosti hledáme nové diskusní fórum, které bude podmíněno registrací. Do té doby lze použít obecní email

Piště na ZLONIN@VOLNY.CZ - rádi na Vaše dotazy odpovíme

 

Komentáře

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Rybník

(Romana Klikarová, 13. 9. 2016 13:11)

Dobrý den,
chtěli bychom se zeptat, jak to prosím vypadá s termínem vyčištění rybníku?
Děkujeme a přejeme pěkný den.

Sběrný dvůr

(Jaroslav Kasika, 12. 9. 2016 16:20)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda má obec nějakou smlouvu se sběrným dvorem v okolí, kam by bylo možné odvážet vyřazené domácí spotřebiče. Informaci jsem na stránkách Zlonína nikde nenašel.
Děkuji

Re: Sběrný dvůr

(Doležal, 12. 9. 2016 16:24)

Dobrý den,

obec smlouvu o sběrném dvoru v okolí nemá, informace kam s drobným elektrem je na úvodní stránce cca osmý příspěvek

Re: Re: Sběrný dvůr

(Jaroslav Kasika, 12. 9. 2016 16:34)

Moc děkuji za rychlou odpověď, pane Doležale. Tuto informaci jsem v úvodu asi přehlédl. Nevíte náhodou, zda vezmou v Líbeznici i vyřazenou pračku nebo myčku? Děkuji za odpověď.

Re: Re: Re: Sběrný dvůr

(Doležal, 12. 9. 2016 16:40)

Nevím jak tento sběrný dvůr funguje (jaký má vztah na Elektrowin), ale je tam kontakt a ve středu jsou do 19:00hod

Oprava pouličního světla

(Konvičkovi, 9. 9. 2016 9:48)

Dobrý den, k původně nahlášené poruše světla ze dne 24.8.se nyní přidalo ještě světlo
před domem č.202, které také nefunguje.
Věříme v brzkou opravu, blikání je nepříjemné. Děkujeme.

Chodníky u II. etapy Neocortexu

(Horová, 7. 9. 2016 14:32)

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda bude Neocortex realizovat chodníky u silnice také u domků v II. etapě jejich projektu? Domky už vypadají celkem hotově a kolem obecních světel a značek (v místě, kde by mohl být očekáván chodník) je jen navezená hlína, ve které pomalu klíčí plevel.

Děkuji

Bus spojení Zlonín 416

(Romana Klikarová, 6. 9. 2016 11:52)

Dobrý den,
konečně jsme se dostali k tomu, abychom otestovali jízdu do školy z naší obce do Neratovic s přestupem v Čakovičkách.
Tímto bychom chtěli poděkovat zastupitelstvu za skvělé vyřízení, spojení tam i zpět na sebe krásně navazuje a tím linka 416 plní perfektně svůj účel.

pouliční osvětlení

(Lenka Holečková, 2. 9. 2016 20:55)

Moc děkujeme za opravu dlouho blikající a poté tma..........již mohu odložit baterku :) Zdravím p.starostu

Poděkování

(Korbelová, 1. 9. 2016 15:51)

Chtěla bych touto cestou poděkovat Paní, mojí chybou neznámé, a její "asi dceři" za vrácení mé peněženky se všemy penězy a doklady, čímž mi ušetřili spoustu běhání po úřadech. Chovala jsem se trošku zmateně jelikož jsem vůbec nechápala jak k nim mohly přijít, až po jejich odchodu jsem si uvědomila že jsem nechala peněženku na střeše auta , přítel s nim odjel a cestou je ztratil. Ještě jednou mooooc děkuji a jsem ráda že jsou mezi námi takto poctivý lidé.

Re: Poděkování

(Lenka Holečková, 2. 9. 2016 20:50)

Dobrý den paní Korbelová ráda jsem pomohla, přišlo mi to jako samozřejmost jsem ráda že jsem Vám ušetřila spoustu starostí.Zdravím

Údržba osvětlení

(Konvičkovi, 24. 8. 2016 21:45)

Dobrý večer,
minulý týden se prováděla údržba osvětlení,proč se neopravilo osvětlení v proluce mezi domy188 a 189 u elektrárny.Jedna trubice nesvítí delší dobu a druhá bliká.Záblesky jsou velmi nepříjemné.

Re: Údržba osvětlení

(Doležal, 24. 8. 2016 21:54)

Dobrý den,
děkuji za upozornění, dodavatel závadu nejspíše přehlédl. Opravu zajistíme v co nejkratším termínu.

hledá se kočička (bílo-černá)

(Jitka Lopatová, 19. 8. 2016 19:52)

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat zda někdo neviděl nebo se k nim nenastěhovala, malá bílo černá kočička (má jízvu na čele a jak běhá venku, tak už čiště bílá taky není). Jmenuje se Amy a je ji 1 rok, ale velikostně vypadá jako malá kočička. Je očkovaná proti všemu, nyní je bez obojku proti klíšťatům, který ztratila. Pokud jste ji viděli nebo si ji přivlastnili jen my dejte vědět na mail jitkaintousek@seznam.cz nebo na telefon 739477433 nebo dům číslo 272, abychom se o ni nebáli. Doma na zahradě má sourozence Boba, který ji neustále vyhlíží.

Děkuji Lopatová

Cvičení s vlastní váhou

(Jakab, 26. 5. 2016 14:11)

Dobrý den,

Bydlíme ve Zloníne zhruba 2 měsíce. Naštěstí jsem hned na začátku si všiml workoutové hříště za restaurací, která není nijak využívaná kromě dětí. Je to téměř ideální prostor pro cvičení s vlastní váhou, kdy nejsou potřeba žádné činky. Chodím tam 1-2 týdně a vzhledem na to, že ve vesnici jsem se zatím potkal s minimální sportovní aktivitou (fotbal, nohejbal), napadlo mě udělat kroužek/tréninky. Je k tomu potřeba dobrá nálada a chuť udělat něco pro sebe. V Praze jsem vedl tréninky s cca 20-30 lidma, ale kvůli baráku a rodině teď navštěvuji fitko pro osobní rozvoj a byl bych rád, kdyby se našli nadšenci a hřiště mohlo plnohodnotně využít.

V případě zájmu, můžeme se domluvit.

Re: Cvičení s vlastní váhou

(Zina Jandošová, 18. 8. 2016 13:33)

Dobrý den,

Váš návrh se mi velice líbí a pokud by nás bylo více, ráda bych se těchto aktivit zúčastnila :-)

Úklid obce

(Ondřej Vrabec, 14. 8. 2016 12:06)

Dobrý den, jak to prosím vypadá s údržbou (zejména sekání zeleně) v obci, která se intenzivně řeší?? Za dva měsíce, co existuje "firma", která by se o to měla starat, jsem nikoho v obci sekat neviděl, opět to tu vypadá jako na louce. Mám tradičně pocit, že si někdo myslí, že tráva neroste... Zaměřujete se 3200m, ale minimálně hlavní tahy ve Zloníně by měly patřit mezi priority, některé části si kromě sekání říkají také o Rundap.
Budeme čekat až přijde zima??? Vybraná firma za toto dostává cca 10000,- mesíčně?? (počítám do listopadu, a i to je moc, nevím, co tady kdo chce v prosinci sekat). Kolikrát měsíčně se seká? Skutečně neexistuje brigádník, který by dostal na starosti obecní sekačku a každý týden jeden den posekal kus a to bychom se nevešli brigádně do 10tis?
Apel na občany, aby si předzáhradky sekali sami bude chvíli trvat, ti co to dělají, těm patří díky, ti ostatní se možná ... někdy... přidají (za povinnost to nemají).
Je mi jasné, že momentálně je hlavní téma školka, ale průjezd naší obcí je opravdu katastrofický... Kdo už otevře oči a začne s tím něco dělat? Děkuji.

Re: Úklid obce

(Miroslav Kratochvíl , 15. 8. 2016 14:50)

Pane Vrabec, moc Vás zdravím a musím s Vámi ve většině věcí které jste ve svém příspěvku uvedl souhlasit. Také nám jako zastupitelstvu není jedno jak to v současné době v naší obci vypadá, protože na některých místech je to naprostá katastrofa ( příjezd do Zlonína od hlavní silnice, u COV a pod..) . Rád bych, ale uvedl některé informace na pravou míru.
1) Udržbou zeleně v obci se zastupitelstvo intenzivně zabývá od dubna, kdy jsme věděli že pracovník, který tuto údržbu vykonával skončí.
2) Protože se na inzerát nikdo nepřihlásil, rozhodli jsme na zastupitelstvu 14.6 že údržbu travních ploch provede jednorázově firma Karel Cerný ve dnech 17 - 20 června, protože situace byla již neúnosná.
3) Na zasedání zastupitelstva 28.7 jsme se rozhodli přidělit údržbu zeleně do konce letošního roku fy Jan Kolařík ze Zlonína za celkovou částku 39 804 Kč s tím, že by se měla obec sekat jednou za tři týdny do listopadu.
Pan Kolařík po obdržení této zakázky údržbu zeleně provedl.
Bohužel není v současné době jednoduché sehnat brigádníka na údržbu obce a kompletní údržba specializovanou firmou je nad rámec našich stávajících finančních možností. Proto si myslím, že je důležité poděkovat Všem našim spoluobčanům, kterým není vzhled obce lhostejný a přiloží ruce k dílu a starají se o své okolí.


S pozdravem
Miroslav Kratochvíl - zastupitel obceRe: Re: Úklid obce

(Ondřej Vrabec, 15. 8. 2016 20:19)

Dobrý den, děkuji za odpověď.
Hlavní příčinu vidím v tom, že obec nemá pracovníka, který by se o toto (ale nejenom o tohle, údržba ve školce, servisní věci,...) staral - což se mi vůbec nezdá v pořádku. Za předchozích pracovníků to byl určitě znatelně menší problém. Nezlobte se na mě, ale vychází mí to na cca 5-6 sekání (to není moc...), sám přeci sekáte svojí zahradu, tak Vám musí být jasné, že letošní rok je hodně vydatný na srážky a sekat jednou týdně už je tak tak... natož jednou za tři týdny...
Nicméně strašně chválím Vás (osobně jsem Vás viděl sekat příjezd od Předboje) i pana Doležala (dnes zřejmě Rundap), že jdete příkladem, ale tohle skutečně není dlouhodobé řešení.

Re: Re: Re: Úklid obce

(Miroslav Kratochvíl, 15. 8. 2016 21:19)

Děkuji, souhlasím s Vámi že toto není systémové řešení. Bohužel se nám nedaří sehnat technického pracovníka, každopádně kdyby měl někdo zájem o údržbu v rámci obce není problém se zastavit na obecním úřadu a domluvit se na podmínkách v rámci možnosti stávajícího rozpočtu. Při přípravě rozpočtu na příští rok bych chtěl této oblasti věnovat větší pozornost a vyčlenit více prostředků na údržbu obce, protože je pravda že obec se rozrůstá a je třeba se zaměřit na úklid větších ploch. Taky je ale pravda, že některé naše spoluobčany absolutně nezajímá co se děje a jak to vypadá za jejich plotem. Zde bychom měli začít protože se jedná o finančně nejmíň nákladný způsob jak zlepšit prostředí v "naší" obci.
S pozdravem M. Kratochvíl


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »