Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskusní fórum old

V současnosti hledáme nové diskusní fórum, které bude podmíněno registrací. Do té doby lze použít obecní email

Piště na ZLONIN@VOLNY.CZ - rádi na Vaše dotazy odpovíme

 

Komentáře

Přehled komentářů

Re: příspěvek do rozpočtu obce

(Doležal, 27. 9. 2016 20:39)

Dobrý den,

pravidla platí samozřejmě pro všechny stejně.
Nově zvoleným zastupitelstvem byly podmínky pro nové projekty změněny (viz zápis ze zasedání 25.11.2014)

víkendová doplňovačka

(Ludmila Křížová, 24. 9. 2016 13:08)

zhotovitel fasády školky ?
zhotovitel fasády domu č.p. ………?

zhotovitel zámkové dlažby školky ?
zhotovitel zámkové dlažby domu č.p. ………?

zhotovitel zabezpeč. zařízení školky ?
zhotovitel zabezpeč. zařízení domu č.p. ………?
zhotovitel zabezpeč. zařízení komerčního prostoru č.p. ……..?

nebezpečí otravy

(Tébrová, 14. 9. 2016 21:22)

Dobrý den,

bydlíme v nových domcích u čističky. Momentálně se tu staví II. etapa rodinných domů (fa. Neocortex). U rozestavěných domů nejblíže čističce roste mezi chodníky v poměrně velkém množství durman obecný . Vzhledem k tomu, že se jedná o prudce jedovatou rostlinu a v okolí si hrají malé děti, hrozí nebezpečí otravy. Je možné tuto situaci nějak řešit? Děkuji.

Re: nebezpečí otravy

(Zdenka Bydžovská, 19. 9. 2016 8:45)

Dobrý den, nedá mi to nereagovat na článek o možné otravě. Mladá paní, domnívám se, že je Váš požadavek lichý. Hrají-li si v blízkosti jedovaté rostliny malé děti, je třeba je řádně poučit, případně na ně dohlížet, aby si rostliny nevšímaly. V ČR roste nespočet jedovatých rostlin a odpradávna se lidé učili je znát a nepojídat je! Bude fajn, když v této tradici budete pokračovat, protože některé druhy jsou i chráněné (Oměj šalamounek) a některé si záměrně pěstujeme na zahradách jako okrasné (rododendron, narcis, skočec, oleandr, ocún, vistárie, hortenzie, chryzantéma). No však se na to podívejte sama http://pmczech.webnode.cz/products/nase-jedovate-rostliny/. S pozdravem

chodníky

(Josef Štukbauer, 6. 9. 2016 19:31)

Dobrý večer, v obci bydlím zhruba rok a jsem tu nesmírně spokojen až na jednu věc. Na chodníky. Bydlím v nových domech u čističky a do práce či z práce, když nejedu autem musím chodit na vlak nebo bus nebezpečnou zatačkou, podél potoka směrem do obce. Dnes ráno mně tam málem doslova sejmul nějakej magor, který do zatáčky nevjel určitě 40 km rychlostí. Prosím udělejte s tím něco. To že je měřič rychlosti nic neřeší.
Děkuji

Re: chodníky

(Dmitrij Smolkov, 8. 9. 2016 10:06)

Dobrý den,

přidávám se k dotazu pana Štukbauera. Ve Zloníně sice ještě nebydlíme, chystáme se však za 2-3 měsíce (máme rezervovány jeden z domů Neocortex). Též máme špatné zkušenosti s nebezpečnou zatáčkou spojující projekt Neocortex s centrem obce. Je v plánu obce vybudovat chodník? Co teprve když touto zatáčkou půjde někdo s kočárkem?...

Předem děkuji za odpověď

Smolkov

Re: chodníky

(Miroslav Kratochvil , 9. 9. 2016 7:32)

Dobrý den, situace ohledně bezpečnosti pro chodce je v uvedeném miste opravdu kritická a souhlasíme s Vámi. Zastupitelstvo se snaží najít řešení a proto bylo na základě jednání se zastupci Středočeskeho kraje rozhodnuto o vybudování přeložky silnice přibližně od ČOV směrem na Předboj tak aby se tomuto kritickému mistu ulevilo od dopravy.Byla podepsana smlouva a realizace by mohla proběhnout v příštím roce.Dale by mělo v budoucnu proběhnout propojení pro pěsí směrem na lokalitu zelené hřiště a z teto lokality bude vybudován chodník do centra obce. (Část již developer vybudoval). Vybudování chodníku ve vyše uvedeném miste zatím není technicky možné.Chápu že Vás tato odpověď asi neuspokojí, ale bezpečností pro chodce v teto lokalitě se zabýváme od doby výstavby a bohužel není k dnesnimu dni technicky (potok ) a majetkově možné vybudovat chodníky z teto lokality. Každopádně hledáme reseni které by obyvatelům pomohlo, a proto Vas zvu na jednání zastupitelstva.S pozdravem M.Kratochvil - zastupitel obce

Re: Re: chodníky

(Novák Vít, 9. 9. 2016 15:55)

Dobrý den, jaký je stav s chodníky obecně? Existuje projekt? Je schválený na SÚ?
A konkrétně jaký je plán s úsekem v centru obce mezi čp. 10 a 12? Po odstranění vzrostlé zeleně je situace lepší, ale ani zdaleka ideální.

Děkuji za odpověď,
Novák

Re: Re: chodníky

(Lenka Vöröšová, 11. 9. 2016 12:47)

Dobrý deň,

taktiež sa pripájam k tomu, aby sa situácia v oblasti zátačky medzi novou výstavbou a centrom obce začala riešiť. Od září chodím touto zátačkou pravidelne - spolu s kočárkem a dcerou, ktorú vodím do školky. Táto zátačka je naozaj nebezpečná, min. raz týždenne sa stane, že z nej doslova vyletí auto a v tej chvíli naozaj neviem, čo rýchlo urobiť, či zachraňovať kočárek alebo 3ročné dieťa. Nehovoriac o tom, že sa nie je kam uhnúť, pretože sú tam zvodidlá. Bohužiaľ rýchlosť 40 v obci dodržiava málokto, to vidieť aj z radaru, ktorý je pri obecnom úrade umiestnený. Keď teda nie je technicky možné vybudovať tu chodník, mohli by sa pred touto nebezpečnou zátačkou nainštalovať spomalovače rýchlosti? Ideálne aj pri vjazde do obce od Čakovičiek. Vzhľadom na zvyšujúci sa počet obyvateľov v oblasti čističky je len otázkou času, kedy sa v tomto úseku stane nejaké nešťastie.

Ďakujem

Re: Re: Re: chodníky

(Tomáš Svoboda , 14. 9. 2016 20:55)

Dobrý den, reaguji na spomalovaci retarder na silnici od Čakoviček, situace je opravdu neunosná, 100krát za den jsem svědkem doslova řítící ho se auta do Zlonína, i bohužel kamionu. bydlíme hned na kraji a i zmiňovanou zatáčkou chodíme s kočárkem každý den. Retarder těsně za značkou by myslím dopravu značnou mírou omezil a spomalil . Je možné to nějak zrealizovat než dojde k neštěstí? Díky

Re: Re: Re: Re: chodníky

(Doležal, 14. 9. 2016 21:07)

Dobrý den,

kauza "Chodníky" je v obci diskutována již dlouho a problematika přesahuje možnosti tohoto diskuzního fóra. doporučil bych všem zainteresovaným domluvit konzultaci na obecním úřadě, kde Vám rádi poskytneme vyčerpávající informace.

Re: Re: Re: Re: Re: chodníky

(Josef Štukbauer, 16. 9. 2016 21:48)

Dobrý večer schůzku na obecním v době úředních hodin je pro mne nereálná.Z práce jezdím po 17.hodině.Nevím jak moc je to komplikované, ale možná by stačilo kdyby sem občas přijeli policajti z radarem.Když můžou měřit v Měšicích nebo Hovorčovicích,proč ne u nás.Co tak pozoruju, tak rychle jezdí ti co zde nebydlí.Párkrát se tu objeví,rozkřikne se to a bude klid.Spomalovací pruhy nebo chodník to je běh na dlouhou trat,ale toto by bylo rychlé řešení a třeba proslulá Obecní policie Koleč si ráda přivydělá nějakou tu korunu.

pediatr

(Hana, 14. 9. 2016 9:53)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat maminek, jestli by mi mohly doporučit dobrého pediatra v okolí Zlonína(např. Líbeznice, Bášť...)
Moc děkuji

Re: pediatr

(Lucie Špůrová, 15. 9. 2016 13:05)

Dobrý den,
my chodíme k MUDr. Homolkové do Líbeznic. Jak je dobrá musí posoudit asi každý sám podle náročnosti. Malý je zdravý, takže k ní chodíme v podstatě jen do poradny a zatím žádný problém.Takže jsem Vám asi moc nepomohla co? :-)

Vítání občánků

(Romana Klikarová, Tomáš Pukan, 11. 9. 2016 17:52)

Děkujeme celému týmu, ktetý se podílel na dnešním vítání občánků. Byla to krásně připravená akce a prima uvítaní těch nejmenších.

Re: Vítání občánků

(Štěpánka a Marek Pácaltovi, 13. 9. 2016 15:34)

Dobrý den,
tímto bychom se také rádi připojili s poděkováním představitelům obce za milé přivítání našeho syna do Zlonína.

Rybník

(Černíková, 26. 6. 2016 22:09)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na špinavý, zapáchající šlem v rybníku. Sousedy mi bylo ŕečeno, že jsou to nečistoty z Baśtě. Na toto přeci existuje orgán, který se jmenuje ČIŽP a který takovou situaci řeší a uděluje pokuty. Jedná se mi o to, že pokud potok protéká celým Zlonínem tak se to týká nás všech a né jenom těch chudáků, kteří bydlí okolo a musí to každý den čuchat . Děkuji za odpověď .

Re: Rybník

(Doležal, 26. 6. 2016 22:32)

Dobrý den,

zlonínský potok protéká Báští a je tedy celkem pravděpodobné, že eventuální nečistoty pocházejí právě odtud. Nicméně se zatím nepodařilo podchytit okamžik, kdy dochází ke znečišťování tak, abychom byli schopni kontaktovat ČIŽP a sjednat nápravu. Zkrátka současný stav rybníka, tak jak je vidět po vypuštění, je výsledkem pravděpodobně krátkých plíživých incidentů někde na přítoku do Zlonína. Prostě konkrétního znečišťovatele nejsme schopni vypátrat.
Nicméně, v nejbližších dnech bude rybník vyčištěn (na náklady provozovatele ČOV) a následně proběhne pracovní schůzka zástupců obce Bášť, provozovatele ČOV a zastupitelstva obce Zlonín na téma "jak dál", aby se situace neopakovala.

Re: Re: Rybník

(Romana Klikarová, 11. 7. 2016 12:10)

Dobrý den,
po vesnici se spoustu lidí ptá, co bude dál s rybníkem, ale asi se neptají nikde jinde...
Prosíme o info, jestli bude dále něco probíhat, nebo jak to případně vypadá s vyčištěním. Moc děkujeme a přejeme pěkný den.
Romana Klikarová

Re: Re: Re: Rybník

(Miloš Doležal, 11. 7. 2016 16:22)

Dobrý den,

... to je zvláštní, na obecním úřadě se nikdo neptal :-)
V tuto chvíli nám bylo čištění rybníka životním prostředí pozastaveno až do odvolání. Plánujeme schůzku se starostkou Báště a Nové Vsi, provozovatelem ČOV, povodím Labe a MŽP abychom dospěli k závěru "jak dál?"
Věřím, že se touto schůzkou posuneme dál, bude identifikován znečišťovatel, najdeme opravná opatření a potom bude rybník dočištěn.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »