Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskusní fórum old

V současnosti hledáme nové diskusní fórum, které bude podmíněno registrací. Do té doby lze použít obecní email

Piště na ZLONIN@VOLNY.CZ - rádi na Vaše dotazy odpovíme

 

Komentáře

Přehled komentářů

Re: Vánoční trhy

(David Simunek, 24. 10. 2016 13:05)

Ahoj Romano, vzhledem k totalnimu znechuceni nad denim v obci, se nebudu tento rok podilet na poradani vanocnich trhu a budu radeji venovat tento krasny cas sve rodine.

David Simunek

Panu Grossovi a Šopfovi

(Libor Novák, 21. 10. 2016 20:02)

K „nízké úrovni diskuse“ „ a dokonce lži“ zeptání se osobně „do očí“ atd . Tento styl přesně vyhovuje lhářům. A on si tam dá GROSS vykřičník že se tu LŽE!

Pana Grosse a Šopfa jsme se ptali v uplynulém desetiletí 100x, ovšem bohužel mimo tuto veřejnou písemnou diskusi. Někdy bez odpovědi, jindy lež do očí, jindy přitroublá motanice blábolů a pořád dokola, tak se nedivte, že už s vámi osobně nikdo nediskutuje. S lháři se prostě ústně diskutovat nedá.

Co to chlape žvaníte o psychiatrech, jak můžete být ještě tak demagogický a drzý? Vždyt obec fungovala před Vašim působením mnohem lépe. Měla hodnotu, duši, styl, radost, klid. Školku jste neudělali vy ale nové zastupitelstvo, které za vás teď všechno vypije do dna.

Jasně že se bojíte tohoto fora, to jsem velice rád. A že zrušit jo. Hm a ne a ne.

Místo abyste územním plánem přitahli uzdu developerum, tak jste jim ještě pomohli změnami v jejich prospěch, a proti zájmu obce, proti zdravému rozumu a názoru zbytku Zlonína. Z domů se zahradou dvojdomky, trojdomky, řadovky, bytovky, byty téměř bez pozemku. Rozprodej obecního atd . Kde jsou vidět ty peníze? Ostatní „ veledíla“ jste dělali z dotací. Čím se to chlubíte? Měli jste obrovské zdroje které jste rozdali.

Ano jsme naštvaní jak Zlonín dopadl zásluhou vás dvou „šikulů“, vždyt to bylo plně ve vašich

rukou a Zlonín mohl vypadat jinak, třeba jako Jablonová zahrada. A ted píšete že se

stěhujete, Gross se také stěhuje, takže jsme měli takové dvě vši v kožichu jak je vidět.

Přistěhovali se, ujali na 10 let vedení, a odstěhovali. Hezký příběh, zapadá to do sebe. Po nás

potopa.A samozřejmě nikdo netvrdí, že ostatní zastupitelé byli parta troubů (účelový útok Schopfa), ale každý ví, že na obci dělala paní Vondráčková gratulace oslavy a sezení, pan Novotný údržbu Zlonína (tvrdě makal), pan Sedivý hlásil do rozhlasu a řemeslo, pan Doležal měl snad jediný šanci to podchytit, ale tu HOCH administrativu v té se dokonale vyznal a jak ryba ve vodě pohyboval Schopf s Grossem a manželkou. Tak nechte (Schopfe) obhajoby tímto směrem, házet to na jiné, to je směšné.Uzemní plánování se „peklo“ možná u Stoklasy možná na Glolfu Zlonín, nevím.

Ostatní prostě neměli relevantní informace, ale jen lži z úst Grosse Schopfa, tak těžko mohli

něco dělat a podchytit. Mj pan Kratochvíl zastupitel sliboval při komunálkách jak půjde

zpětně po krku právě Grossovi a Schopfovi, jak prohledá dokumentaci, smlouvy, proto jsem ho volil a

neudělal nic.Děkuji panu Polákovi a Šimůnkovi že to tady trochu veřejně rozmazali.

Vy podejte, bývalý starosto a místostarosto, TO pro pomluvu (když všichni tak

„lžou“) a ubližují vám . To ještě stihnete než se odstěhujete, jeden jako druhej.Libor Novák


Re: Panu Grossovi a Šopfovi

(Jana Grossová, 22. 10. 2016 9:51)

Dobrý den,
myslím, že Vaším příspěvkem se ukázala nízká úroveň tohoto fóra. Vše je jen spekulace, informace nepřesné. Jediné, co je z toho patrné, že nesouhlasíte s výstavbou dvojdomků, trojdomků a řadovek.
Jen namátkou - zastupitelé jsou voleni na 4 roky, takže kde se vzalo Vašich 10let. S manželem ve Zloníne žijeme 18 let, domek postavil jeho praděda a vyrůstal zde, takže víme, jak obec vypadala tehdy a nyní. Dále čerpání dotací není samozřejmostí a zdroje, které minulé zastupitelstvo mělo, mělo právě proto, že obec nezadlužilo při výstavbě ČOV a vodovodu. V příspěvku manžela není ani slovo o tom, že oni udělali MŠ, špatně jste si to přečetl.
Jana Grossová

pozemky

(Josef Gross, 21. 10. 2016 15:34)

Dobrý den,

normálně diskuze na internetu nečtu, ale dostal jsem informaci, abych si tu zdejší pročetl.

Chtěl bych se tedy stručně vyjádřit k příspěvku Davida Šimůnka. Ano, byl jsem u Pavla Stoklasy a řešili jsme nejasnosti týkající se územního plánu. Ano, byl tam přítomen i David. Ano, mluvilo se i o pozemcích u elektrárny. A mluvilo se o nich právě proto, že vše bylo veřejné a jednoduše dostupné mj. i na úřední desce. Toto bylo objasněno i na posledním veřejném zasedání v úterý 19/10/16, kde to bylo i současným zastupitelstvem doloženo, protože vše je na OÚ k dispozici v archivu.

Co se týká práce zastupitelstev, myslím, že několik posledních zastupitelstev, včetně současného, posouvalo naši obec stále dále k lepšímu komfortu bydlení s větším, či menším úspěchem, ale stále se něco zlepšovalo. Ještě dnes je v Česku mnoho obcí, které nemají čističku, kanalizaci, vodovod, plyn atd. Máme zde vlakovou i autobusovou zastávku, opravenou silnici v obci a dokonce i místní komunikace jsou s asfaltovým povrchem nebo zámkovou dlažbou, což stále není v Česku běžný standard. Dětské a sportovní hřiště také jistě přispělo ke zkvalitnění trávení volného času v obci. Letos se dokonce otevřela školka. Stěhují se sem noví spoluobčané, což mi signalizuje, že obec bez dluhů a s tímto veškerým vybavením má smysl a mnoha lidem se zdejší život líbí. V dalších krocích budou určitě i ty zmiňované chodníky, popř. nějaký obchod, ale to je již práce současného zastupitelstva, my jsme to nestihli :-)

Vzhledem k nízké úrovni tohoto diskuzního fóra (DF), bych správci fóra a zastupitelstvu obce navrhoval zvážení jeho dalšího pokračování. V posledních měsících je úroveň diskuzí na internetových fórech opravdu tristní a DF v této obci není výjimkou. Vrší se zde domněnky, drby a dokonce lži! Vygradovalo to v napadání a osočování, což pouze podněcuje negativní nálady ve společnosti. A jsem velmi překvapen, jak toto dokáže vyvolat tak málo lidí i v tak malé obci, jako je naše. Pod rouškou internetové anonymity se píší i věci, které by si dotyčný tváří v tvář říci netroufl. Tímto problémem se již nějakou dobu zabývají psychiatři a psychologové na celém světě. Bohužel se to týká i DF v naší obci a proto tento můj návrh na zvážení dalšího pokračování DF.

Přeji všem krásný den a méně hněvu!

Josef Gross

Re: pozemky

(Doležal, 21. 10. 2016 19:57)

Ahoj Pepo,

o ukončení DF na těchto stránkách už nějakou dobu reálně uvažuji (nezávisle na "příspěvcích" z posledních dnů). S tímto návrhem však nejsi první, už několik lidí mi říkalo, jestli by nebylo lepší to vypnout. Když jsem DF spouštěl, myslel jsem, proč by lidé nemohli navzájem sdílet svoje poznatky, podněty nebo dotazy? Bohužel pravda je, že některé "příspěvky" lidi spíše rozdělují namísto aby jim pomáhaly.
Takže máš asi pravdu. Asi bude opravdu lepší, když se lidé budou zase setkávat tak jako dřív, když ještě žádné DF neexistovala, aby si navzájem sdělili "co je nového, jak se kdo má a jestli někdo náhodou neví ..." a tak. Než z tepla domova, mnohdy i pod smyšleným jménem, psali věci na které nemají odvahu nebo chuť říct do obličeje.
Díky za Tvůj názor, pomohl mi se dorozhodnout.

svoz Bio odpadu

(Štěpánková, 19. 10. 2016 9:27)

Dobrý den,
jaký je (byl) prosím poslední termín svozu bio odpadu? Začátkem sezóny jsem si do kalendáře poznamenala termín 20.10.2016, ale v kalendáři obce vidím poslední svoz 22.9.2016. O víkendu jsme zazimovali zahradu a popelnici naplnili po okraj, tak bych byla nerada, kdyby to tam hnilo do dubna. Děkuji za odpověď.
Štěpánková

Re: svoz Bio odpadu

(Doležal, 19. 10. 2016 10:24)

Dobrý den,

svoz Bio odpadu probíhá až do prvních mrazů, takže zatím je potvrzen tento týden, za 14 dní uvidíme

pozemky

(David Šimůnek, 18. 10. 2016 9:22)

Dobrý den,

Marku nelze bohužel nereagovat na další a další přípomínky na diskusním fóru.
Musím, ale otevřeně s plným svědomín prohlásit, že jsem byl přítomen jednání pana Grosse s panem Stoklasou u něho doma ( v předmětném roce ), kde se řešil uzemní plán ohledně pozemků v lokalitě Jabloňové zahrady a jeho nejasnosti. Na této schůzce jsem osobně řekl panu Grosssovi, že rozprodali pozemky u elektrárny a nebyla tato skutečnost oficiálně dána na vědomí občanům Zlonína s možností připojení. Dále bylo mnou doporučeno panu Grossovi, že by to mohl být velký problém a měli by vyvěsit na úřední desku oficiálně tuto nabídku !!! Tak se také stalo, ale dodatečně již po obsazení těchto pozemků. Za tímto si pěvně stojím a je v morálce každého bývalého zastupitele jak se k tomuto postaví ve vlastním nitru.

Dalším tématem je společné rozhodování jak jsi Marku napsal.
ti Vám mohou vysvětlit "jak to bylo myšleno" naprosto stejně dobře, jako můj táta - rozhodovali spolu s ním)
Je veřejným tajemstvím, že řada zasedání zastupitelstva a rozhodnutí se konala bez přítomnosti všech zastupitelů a bylo jim tento zápis předán jen k podpisům bez jejich přímé účasti a možnosti se vyjadřovat k rozhodnutím.

Nikdo z Vás občanů Zlonína, zatím nedokázal tuto skutečnost otevřeně sdělit, ale vzhledem k této situaci je nasnadě říci pravdu a nemazat neustále všem med kolem huby.

David Šimůnek

Re: pozemky

(Doležal, 18. 10. 2016 9:25)

Zasedání se koná dnes (18.10.) od 19:00

Re: pozemky

(Marek, 18. 10. 2016 10:48)

Ahoj Davide,

jak se daří? Dlouho jsme se neviděli. Chodíš ještě do klubovny?

Jestli si dobře četl, tak jsem jen vyvrátil ke spekulaci, že MĚ někdo ušil něco na míru. K ostatnímu se nemůžu vyjádřit (forma nabídky, atd.), určitě to ale velice dobře zvládnou večer na zasedání.

Druhý odstavec beru jako čistou spekulaci. Formulace "je veřejným tajemstvím" prostě nemůže obstát, buď konkrétní - kdy, kdo? Navíc jedním dechem dodáváš, že zastupitelé jsou parta troubů, kteří bezmyšlenkovitě podepíší vše, co se jim dá pod ruku? No to snad ne.. :-) Nebo jsou už úplně všichni "morálně bahenní" (tuším, že je to paralela asi k nějaké formě korupce)?

Doufám, že až se příště uvidíme (třeba zase na jarmarku), pokecáme... zavolej mi, napiš. Nebudu (ani nemůžu) vyvracet spekulace, které tu padají, ale budeme se teď od Zlonína stěhovat, proto jsem tu chtěl jen reagovat na body, které se týkaly přímo mé osoby. Rád se s každým osobně potkám a proberu z očí do očí co je třeba. Komunikace přes fórum formou novinky.cz je hodně kontraproduktivní a spíš, než aby něco řešila vzniká víc nepochopení a otazníků.

Zatím
Marek

Re: pozemky

(Pácaltovi, 18. 10. 2016 16:12)

Dobrý den,

myslíme si, že rozpoutání těchto diskuzí je naprosto v pořádku a např. lidé jako my, kteří se do obce nově přistěhovali, si mohou lépe udělat o místní samosprávě obrázek. A pak je přeci již pouze na každém z nás, jak s informacemi naloží. A komu nejsou tyto záležitosti lhostejné, bude se ptát a pátrat samozřejmě dál.

Bohužel teď se nám zdá, že obec má pouze jedinou odpověď na všechny otázky- jděte na obecní zastupitelstvo, odpověď dostanete. A možná i doufá, že dost lidí ten čas - i kdyby chtěli - si udělat nemůže.

Proto bychom požádali o zveřejnění všech podkladů, které byly přislíbeny na zasedání uveřejnit. Asi nejlépe v zápisu z tohoto důležitého zasedání a nebo rovnou v archivu dokumentů na stránce obce, aby byly přístupné těm, kteří se dnes nemohou dostavit. Zda-li je vše tak transparentní a v naprostém pořádku, jak zde bylo řečeno, tak by toto přeci neměl být problém.

Děkujeme

Re: Re: pozemky

(Doležal, 18. 10. 2016 16:14)

Zasedání se koná dnes (18.10.) od 19:00

k bodu 3. p. Křížové

(Landová, 9. 10. 2016 16:54)

Chci se již podruhé, asi tak po dvou letech, vyjádřit k bodu 3. p. Křížové. Tenkrát jsem o tom napsala do diskusního fóra příspěvek, ale nikdo se k tomu nevyjádřil ani z občanů ani z obce. Nejdříve musím ale napsat, že jsem ráda a děkuji, že se konečně někdo z místních-dlouhodobě zde bydlících-konečně odvážil vyjádřit svůj postoj nahlas. Poslouchám to jen tzv. šeptandou, ale pak nic.

Bod 3 p. Křížové.Ráda bych slyšela pádnou odpověď na výstavbu mistní komunikace, která jak již zmiňoval pan Polák byla vystavěna rychle a dle mého osobního názoru neoprávněně.
Ráda bych začala zcela od začátku…tyto pozemky ( v majetku obce Zlonín ) byly rozprodány minulým zastupitelstvem za cenu 500,- Kč/m2 na základě velice dobře připravených podmínek. Obec k těmto pozemkům poté ještě zaplatila přípojky ze svého rozpočtu a následně se zbuduje k těmto pozemkům ještě silnice ? Patrně mnoho výhod na jedno místo ve Zloníně.
Pokud byl zadán požadavek ( dle zápisu zasedání zastupitelstva ) na dotační titul na obnovu místní komunikace, tak je tato informace nepravdivá a titul byl získán neoprávněně. Žádná komunikace tam nikdy nebyla a není. V KN je tento úsek veden jako pozemek obce a nikoliv jako komunikace.

Ano, podle ututlaných podmínek, tam dostali pozemek: dítě starosty, dítě minulé partnerky místostarosty (dnes starosta) a člověka asi blízkého nějakým způsobem se hodícího do třetice. Rozparcelovali pro ně pozemek cca 1600 m2, který by se tak úžasně hodil na školku na kterou by dnes nebyla zbytečná půjčka. Vůbec se nechovali jako hospodáři, ale šlo jim o to, něco z konce volebního období vztřískat. Byla jsem dokonce zvána na úřad, abych se podívala na transparentnost této akce, dodnes jsem se tam nedostavila, protože je mi jasné, že si dobře ohlídali, jak to nešlo udělat jinak. Když jsem se dozvěděla, že dělali z obecního přípojky, tak jsem se už chovala jako místní, zanadávala a šla dál. Ale to přesně oni chtějí, o to jim jde.
Takže jsem pro, když získali laciné pozemky, na úkor obce, která na školku musela koupit pozemek, tak ať si doplatí komunikaci sami. I tak je to přijde s dotací laciněji.

Re: k bodu 3. p. Křížové

(Doležal, 9. 10. 2016 17:21)

Zasedání obecního zastupitelstva se koná 18.10.

Re: k bodu 3. p. Křížové

(Marek Schopf, 14. 10. 2016 15:58)

Vážená paní Landová,

rád bych reagoval na část Vašeho příspěvku. Bohužel o realizaci komunikace nic nevím, netýká se mne. Ale jako zmíněné "dítě starosty" zřejmě hraji roli ve Vašich úvahách ohledně "ututlaných podmínek" rozparcelování zmíněného pozemku. Vychází mi, že se snad domníváte, že se vše připravilo tak, abych z celé akce nějakým způsobem těžil.
Nemohu mluvit za ostatní, ale dovolte mi alespoň za mne rychle věc uvést na pravou míru.
Výzva se zmíněnou nabídkou byla dle mých informací poprvé uveřejněna v průběhu roku 2005 (transparentně, opakovaně i v rámci několika následných kol v zápisu a na vývěsce). Přesně to bohužel nevím - v té době mne akce vůbec nezajímala. To, že se snad nejednalo o "akci na míru pro dítě starosty" jak naznačujete, lze prokázat velice jednoduše - pozemek jsem získal až poté, co se ho předchozí zájemce vzdal - s dlouhým odstupem, kdy už byly všechny pozemky dávno rozebrány (pokud by to předchozí zájemce neučinil, stál by nyní na pozemku jeho dům a ne můj).

Je mi jasné, že s nedostatkem informací je lehké činit ukvapené závěry a věřím, že se mi podařilo Vaše (a možná i někoho jiného) spekulace rozptýlit.

Pokud budete chtít v tomto ohledu cokoliv osvětlit, můžeme se potkat 18.10 na zasedání zastupitelstva.

Krásný den
Marek

Re: Re: k bodu 3. p. Křížové

(Jitka Landova, 17. 10. 2016 13:17)

Děkuji za pozvání na zítřejší schůzi, ale momentálně bojuji s nedostatkem času, takže se nezúčastním. Ale to neznamená, že se Vy schůze nezúčastníte, ale nejste zase tak zajímavá figura jako kdyby se Váš otec zúčastnil. Alespoň by vysvětlil všem přítomným, jak to bylo myšleno - tedy mám teď na mysli všechny ty podepsané smlouvy z doby jeho starostování, které jsou namířeny proti obci. Nikdo by se pak už nedohadoval o tom, že to bylo špatně myšleno.
A k Vaší zprávě: stejně platíme úplně zbytečně půjčku za mateřskou školku, kdyby .... . Prostě to mi nikdo nevymluví.

Re: Re: Re: k bodu 3. p. Křížové

(Marek, 17. 10. 2016 18:26)

Dobrý den paní Landová,

děkuji za zprávu. Bohužel z Vaší komunikace cítím dle mého názoru zbytečně konfrontační podtón, proto mi dovolte ještě jednou vyjádřit svůj názor a poté svou aktivitu k tomuto tématu zde ukončím.

- K Vašemu argumentu ohledně školky - v letech, kdy se v obci o těchto pozemcích rozhodovalo, nebylo o školce vůbec a nijakým způsobem uvažováno. Nepřijde mi tedy vůbec správné a logické argumentovat školkou v kontextu doby, o které se bavíme. Minimálně je to zavádějící. O pozemcích se prostě rozhodlo na základě určité premisy v daném období tak a tak a hořekovat po 12ti letech, že to mohlo být jinak a kdyby..., kdyby... se mohlo ušetřit... je zvláštní. (Domněnky o tom, že se jednalo snad o nějakou "akci na míru" se mi snad již povedlo vyvrátit).

- Zdá se mi velice nešťastné, že schůze nezúčastníte a rád bych na Vás apeloval, aby jste tak učinila. Obraty typu "...podepsané smlouvy, které jsou namířeny proti obci..", "..ututlané podmínky..", "..přesně oni chtějí, o to jim jde.." a "..že si dobře ohlídali, jak to nešlo udělat jinak.." jsou nejen nezanedbatelná obvinění, ale také (dle mého názoru) projevem opravdu velkého rozčilení. Nedovedu tedy vůbec pochopit, proč se připravujete o možnost tyto výtky přednést osobně a vyslechnout si argumenty protistrany. Zvlášť, když jsou v zastupitelstvu i členové z minulého období (ti Vám mohou vysvětlit "jak to bylo myšleno" naprosto stejně dobře, jako můj táta - rozhodovali spolu s ním) - mohla byste přeci získat odpovědi na všechny své otázky a své spekulace potvrdit, nebo vyvrátit. To snad stojí za to udělat si večer čas. Opravdu nevím, co pro Vás může zastupitelstvo v tomto ohledu více udělat..

- A ještě na konec - mýlíte se, jsem velice zajímavá figura a zábavný společník (to byl vtip pro odlehčení na závěr). :-)

Pokud máte zájem v komunikaci pokračovat, napište mi prosím na marek.schopf@me.com a rád se Vám ozvu.

Krásný den
Marek

Územní plán obce Zlonín

(David Šimůnek, 9. 10. 2016 18:53)

Příjemný večer všem,
bohužel se časově nebudu moci účastnit veřejného projednávání územního plánu a proto pěvně věřím, že zastupitelstvo bude směřovat případné změny v územním plánu jen v zájmu obce Zlonín a nikoliv jednotlivců.

Průhlednost hospodaření

(Polák, 5. 10. 2016 19:56)

Několik současných zastupitelů nám před volbami slíbilo větší průhlednost hospodaření. Jsme v půlce funkčního období, tak jak si poradili s tímto závazkem.
1.Pokud se podívá normální občan na výkazy vztahující se k
hospodaření obce (Rozpočet, Zpráva o hospodaření apod.), tak tomu z Vás občanů obce Zlonín, který jim porozumí, projevím velké uznání.
2. Rozhodnutí o výstavbě silnice k sol. elektrárně. V plánu rozpočtu nebyla nejen na začátku roku, ale není v něm ani dosud. Podíváte-li se do zápisů zastupitelstva, tak v květnu bylo zastupitelstvo seznámeno o získání dotace na výstavbu silnice ve výši 1 mil. Kč (nikde v min. zápisech není zmínka o tom, že obec bude žádat o tuto dotaci). Je uloženo předložit na dalším zastupitelstvu finanční bilanci zda obec zvládne zaplatit 1 mil. Kč, neboť dotace je na 50% rozpočtu ceny silnice. Tato informace se v dalších zápisech nikde neobjevuje. V červenci však už máme cenové nabídky, které jsou bleskově vyhodnoceny včetně vyhlášení vítěze, dosažená cena 1,7 mil. Kč bez DPH, tj. více jak 2 mil. Kč. Takže obec zaplatí více jak 1 mil. Kč za silnici pro tři domy, které jsou tam rozestavěné. Kde obec vezme tyto peníze se v zápisech natož v rozpočtu nedozvíte. Zde připomínám úvěrovou smlouvu na 2,5 mil. Kč podepsanou pro zabezpečení financování mateřské školky. Vzhledem k finančním možnostem obce to bude zase úvěr? Občané máte problém s chodníky, tak na výstavbu zapomeňte. Obec bude tak zadlužená, že se z toho bude hrabat hodně let.
Je opravdu pikantní, že obec nesežene dotace na školku, na chodníky, ale na silnici, kterou bude využívat jen pár stávajících občanů, se zázračně podaří sehnat.
3. V posledním zápisu je konstatováno, na základě bouřlivé diskuze k výstavbě ŘD, že zastupitelstvo prověří právní kroky k omezení této výstavby. Dovoluji si připomenout, že 10.10. proběhne veřejné projednávání Územního plánu obce. Jelikož nevěřím, že zastupitelstvo využije tohoto dokumentu k zamezení další výstavby, budu navrhovat stavební uzávěru do doby vystavění nové čističky odp. vod.

Re: Průhlednost hospodaření

(Miroslav Kratochvil -zastupitel obce, 6. 10. 2016 9:39)

Vážení spoluobčané,
dovolte mi abych reagoval na diskusní příspěvky z poslední doby ( p.Křížové, p. Vrabce a p.Poláka). Vzhledem k tomu, že v těchto příspěvcích je nakumulovano velké množství problémů a dotazů navrhuji Vam zodpovědět na tyto příspěvky v rámci veřejneho zasedání zastupitelstva dne 18.10. od 19.00 ( bližší informace budou na úřední desce 7 dni před zasedáním ), tak aby měli možnost se k těmto dotazům vyjádřit i ostatní zastupitelé. Osobně si myslím, že největším problémem je velmi nízká nebo dokonce nulová účast našich spoluobčanů na veřejných zasedání zastupitelstva.Ze zákona o obcích jsou všechna zasedání zastupitelstva obce veřejná a my jako nově zvolené zastupitelstvo od listopadu 2014 se snažíme aby tomu tak bylo a s dostatečným předstihem program a termin zveřejňujeme na úřední desce obce.
Co se týka příspěvku p.Poláka ohledně stavební uzávěry je to věc kterou jsme se zabývali a bohužel není tak jednoduche ji vyhlásit ( viz.stavební zakon). Mimo jiné i z toho důvodu, že na základě znaleckých posudků musí obec kompenozvat dotčenym majitelům pozemků vzniklé škody. Jinak s Vámi souhlasím, že rozvoj výstavby v naší obci je neúnosný, bohužel v platném územním plánu (schválenym nesmyslně a bez koncepce za předchoziho starosty obce) jsou naše možnosti jak regulovat vystavbu v současné době velmi omezené.
S pozdravem M.Kratochvíl


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »