Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskusní fórum old

V současnosti hledáme nové diskusní fórum, které bude podmíněno registrací. Do té doby lze použít obecní email

Piště na ZLONIN@VOLNY.CZ - rádi na Vaše dotazy odpovíme

 

Komentáře

Přehled komentářů

Mateřská škola

(Lenka Zajíčková, 19. 1. 2016 15:29)

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaká je aktuální situace ohledně mateřské školy ve Zloníně. Kdy by se měla otvírat, jaká je plánovaná kapacita?
Děkuji předem za informace.

Re: Mateřská škola

(Doležal, 20. 1. 2016 19:47)

Dobrý den,

plánovaná kapacita mateřské školy je 25 dětí, v současnosti podnikáme veškeré aktivity abychom byli schopni otevřít školu 1.9.2016
Doufáme, že se nám to podaří :-)

Kontejnery na posypový materiál

(Michal Bartoš, 19. 1. 2016 7:26)

Dobrý den,
polovička zimy je pryč a stále nejsou umístěny slibované kontejnery s posypovým materiál v lokalitě "u elektrárny". Kde je prosím problém? Cesta k vlaku připomíná v těchto dnech kluziště. Předpokládám, že obec je dobře pojištěna pro případy úrazu.
Děkuji za odpověď, Michal B.

SRBKOVA ulice

(Romana Klikarová, Tomáš Pukan, 3. 1. 2016 10:11)

Vážení spoluobčané,
"hloupost" některých z Vás nezná mezí. Pásky, jenž jsou v barvách červené a bílé jasně značí, kam je vstup zakázán. Proto nechápeme, proč když už jasně tyto pásky vymezují i hranice, kam se nesmí, tam nadále lezete.
Uvědomte si, že vstup na cizí pozemek je porušením zákona, kterého se tímto dopouštíte. Další podobnou návštěvu bude čekat setkání se strážníky z Odolené Vody, kteří znají paragrafy lépe.

SRBKOVA ulice

(Romana Klikarová, Tomáš Pukan, 1. 1. 2016 15:21)

Vážení spoluobčané,
chováním některých z Vás jsme byli donuceni Vás touto formou informovat, že nově vzniklá ulice SRBKOVA je soukromým pozemkem, kam je prozatím vstup zakázán. Vzhledem k okolnostem poničení dodatkové tabulky nám tudy proudí doslova blbci, kteří i přes toto upozornění pokračují na další soukromé pozemky, zejména do sousedních zahrad a pejskaři na golfové hřiště. Máme naši obec rádi, a proto jsme dali podnět i část vlastního pozemku k budoucímu nově vzniklému chodníku, který by vytvořil pěknou zónu do dalších lokalit v budoucím období (nevíme, kdy). Nenuťte nás prosím, abychom tohoto litovali, anebo od toho ustoupili.
Nová dodatková cedule bude objednána začátkem příštího týdne a bude v nejbližší době nainstalována.
Děkujeme za vzetí na vědomí.
Hezký den

Vánoční svátky

(David Šimůnek, 28. 12. 2015 13:48)

Vážení spoluobčané,

rád bych Všem připomenul význam 24. 12. Tento křesťanský svátek připomíná narození Ježíše Nazaretského, a s tím dle mého názoru ( leč jsem sám ateista ) je spojeno několik zvyků právě v tento a následující dny. Velice rád bych podoktnul, že právě tímto dnem začínají křesťanské svátky klidem a pohodou. Proto bych Vás rád poprosil o dodržování těchto tradic, které pevně doufám v naší Evropě ještě přežijí po několik let. Zdržte se prosím aktivit, které nepatří do těchto dnů a mám tím právě na mysli odpalování dělobuchů, ohňostrojů a podobných hlučných aktivit. Mám opravdu tyto svátky s celou naší rodinou velice rád a nehodlám poslouchat narušování těchto svátečních dnů od nevychovaných spoluobčanů v naší obci.


Děkuji Vám za pochopení

David Šimůnek

Re: Vánoční svátky

(Miloš Doležal, 28. 12. 2015 14:21)

... souhlasím s Tebou a za obec bych apeloval na ty, kteří se bez těchto "radovánek" stále ještě nedokáží obejít, aby si tyto projevy nechali na oslavu Nového roku.
Osobně věřím, že časem si význam Vánoc uvědomí i ti, kteří utratili zbytečně moc peněz za petardy apod., a možná i to, že i příchod nového roku se dá oslavit jiným způsobem

Zemědělci

(PR č.p. 205, 19. 7. 2015 7:18)

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli mají místní zemědělci nějakou povinnost hlásit dopředu svojí činnost na místních polích.Včera prováděli nějakou činnost na polích kolem elektrárny.
Výsledkem je bazén plný bílého čehosi,světlý poprašek na zahradním nábytku,autě a oknech.Zajímá mne kdo mi vyčistí bazén a pomůže uklidit to svinstvo z oken a ještě by mne zajímalo co to vlastně je.Vzhledem k tomu že se v bazénu koupou hlavně děti budu dávat po tomto vodu na rozbor.
Pokud by se to ohlásilo rozhlasem a nebo dalo nějak vědět není problém se na to připravit a dále práce pokračovali i po 22:00.To mají zemědělci opět nějaké privilegium.

Děkuji

Re: Zemědělci

(č.p. 155, 19. 7. 2015 8:28)

Dobrý den,
pokud vím, žádný zákon ani vyhláška neukládá zemědělcům povinnost hlásit kamkoliv plán své činnosti. Přesto je tato informace od 17.7. dostupná na těchto stránkách.

Re: Re: Zemědělci

(PR č.p. 205, 21. 7. 2015 17:22)

Děkuji za info.Nicméně pozjišťuji legislativu co a jak protože ten bazén je na výměnu vody.

Re: Zemědělci

(Ing. Miroslav Tuček, 21. 7. 2015 21:40)

Dobrý den,
problematikou vody v bazénech se zabývám profesně. Vaší situaci jsem řešil s kolegy z chemického i technického oddělení, následně s kolegy v hostinci. Myslíme si, že máte v bazénu semeno. Je potřeba zjistit zdroj kontaminatu a tvrdě s ním
(pochopitelně zákonnými prostředky) zatočit. Konec konců pořád lepší, než kdyby se vám do bazénu vykálel špaček. I takové případy se bohužel stávají.
S přáním křišťálové vody MT

Re: Re: Zemědělci

(PR, 28. 8. 2015 6:32)

Zcela vyčerpávající co dodat toho Ing.před jménem nemáte jen tak.

Děkuji a pěkný den

Re: Zemědělci

(Štěpánka Slunečková, 22. 7. 2015 13:51)

Vážení z č.p. 205,
Asi jako každému „nezemědělci“ mi není příjemné, když vedle našeho domu seká obrovský kombajn, ze kterého jde velké množství prachu a samozřejmě různé úlomky slámy semen atd. Pokud byste se asi více zajímal o dění v obci, informace o provádění sklizně zde byla. I když si myslím, že každý z nás ví, kde si dům postavil nebo koupil a tím pádem je mu jasné, že tyto práce se někdy provádět prostě musí a budou. Zemědělci mají privilegium - v počasí, na kterém jsou závislí a od kterého se i jejich úroda odvíjí.
Jen pro informaci, kolem elektrárny byla vysetá řepka olejka.....

Hezký den

Re: Re: Zemědělci

(PR, 28. 8. 2015 6:27)

To bych neřekl že u elektrárny byla vysetá řepka když jsme měli vše žluté a bohužel se k nám dostali i části kde řepka nebyla.Jinak nemám čas bohužel kontrolovat každý den web obce vzhledem k pracovnímu vytížení.
Pěkný den

výstavba

(Landa ,Zlonín 123, 27. 7. 2015 15:14)

Zdravim,
na parcelách 29/1+3 se bude stavět 8 řad.domků,obec dostala dar 150 000 Kč t.j.asi 19 000 Kč na jedno místo a navíc je to dobrá adresa v obci.Souhlas k tomu dalo minulé vedení obce.
Firma RINTEX postaví podél silnice směrem k "Mělnické" 91 domků,adresa není prestižní-blízko komunikace,vysoké napětí,fotovolt.elektrárna.Obec dostane 5 700 000 Kč,průměr 62 637 Kč za každý domek.To bylo také schváleno na konci minulého volebního období vedením obce,určitě je to
podmíněno rozšířením kapacity ČOV.Jenom se naskýtá otázka:není to na trestní oznámení?Ve vedení obce jsou i dnes lidé,kteří toto odsouhlasili společně se starostou Schopfem,proč je tak propastný rozdíl ve sponzorských darech?
Děkuji.Landa.

Re: výstavba

(Doležal, 27. 7. 2015 17:18)

Dobrý den,
na parcelách 29/1+3 se bude stavět 8 ŘRD. K tomu dalo souhlas minulé zastupitelstvo s tím, že developer po dokončení stavby poskytne obci dar 50Kč/m2 ze zastavěné plochy. Současné zastupitelstvo vyjednalo s developerem další sponzorský dar v souvislosti s technickým řešením odkanalizování ve výši 150.000,-
Firma Rintex má situační plán na výstavbu 98 ŘRD. K tomu dalo souhlas minulé zastupitelstvo. Současné zastupitelstvo vyjednalo snížení celkového počtu domů na 95 a vybudování chodníků podél zmiňované stavby. Zároveň byl zvýšen příspěvek do infrastruktury obce na 60.000,- za objekt což je 5.700.000,-

Zemní a výkopové práce

(eBagr.cz, 10. 2. 2015 2:14)

Dobrý den,
rádi bychom Vám touto cestou nabídli zemní a výkopové práce. Mezi naše služby patří zejména výkopy pro základy RD, inženýrské sítě, terénní úpravy zahrad apod. Dále provádíme dovoz písku, štěrku, zeminy. Více informací na http://ebagr.cz
Děkujeme a těšíme se na případnou spolupráci.

Fakt neuveritelny...

(Angazovany obcan, 22. 11. 2014 20:18)

By me zajimalo, co kdy skvadra Kelisova, a dalsi, co se ji tu zastavaj, udelali pro obec? Ja aspon kazdy jaro zvednu prd.l a v ramci uklidu beham po vesnici s hrabema a kostetem a uklizim to, co by asi bylo pod vasi uroven. Vy byste urcite jenom prisli na urad nebo napsali sem, jak je mozny, ze je bordel u zastavky. To uz i ty z jablonovek jsem na uklidu aspon videl. Ze tu jako bydlite a jenom blbe pindate? Fakt super prispevek. Jeste jednou si vy ignoranti po sobe prectete, co jste napsali a pak hodnotte jesitnost (to muze psat fakt jenom zenska, to nemuze bejt chlap), militantnost, urazky. Jste neuveritelne omezeny, pokud si myslite, ze jste se svyma blbyma kecama dostali do nejaky pozice v pravu, tak jste na omylu. A nebudte se do prsou, ze to delate kvuli panu Skrivanovi a nejakymu prispevku. Navstevnost tady je asi 10% vsech z vesnice. Vytahnete hlavu ze zadku a zacnete delat neco pro vsechny a ne jenom pro sebe a svy nalesteny ega. Proste nechte si svy myslenky pro sebe. Nikoho nezajimaj.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10